3 powody, dlaczego kurs szybkiego czytania jest właśnie dla Ciebie

Kursy szybkiego czytania cieszą się ogromną popularnością. Nie może to dziwić, zwłaszcza jeśli sprawdzimy, jakie możliwości daje taka umiejętność. W tym artykule wyjaśniamy trzy najważniejsze z nich.

Masz mało czasu na czytanie

Powiedzmy sobie szczerze, wszyscy chcemy czytać więcej książek, ale po prostu nie mamy na to czasu. Praca, dom, rodzina i inne hobby pochłaniają większość wolnych chwil, przez co kolejka dobrych książek do przeczytania wydłuża się w nieskończoność. To problem, z którym spotyka się wielu fanów literatury.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób korzysta z kursów szybkiego czytania, aby jak najlepiej wykorzystać ograniczony czas, którym dysponują. Dzięki specjalnym zajęciom, już po kilku tygodniach są w stanie pochłaniać książki nawet kilkadziesiąt procent szybciej. Co ważne, wzrost tempa czytanie nie wpływa negatywnie na rozumienie tekstu. Wręcz przeciwnie – osoby posiadające umiejętność szybkiego czytania zapamiętują znacznie więcej szczegółów niż inni czytelnicy.

Chcesz osiągać lepsze wyniki w nauce

Jeśli chcesz osiągać lepsze wyniki w nauce, zainwestuj w kurs szybkiego czytania. Niezależnie od tego, czy chodzi o opanowanie materiału przed sprawdzianem, czy o przebrnięcie przez kilkaset stron tekstu na sesje w czasie studiów, umiejętność szybkiego czytania za każdym razem okaże się pomocna.

Musisz wiedzieć, że szybkie czytanie pomaga nie tylko skrócić czas potrzebny na przerobienie danego materiału, ale również poprawia rozumienie i zapamiętywanie materiału. W ten sposób maksymalne wykorzystasz czas przeznaczony na naukę, jednocześnie osiągając lepsze wyniki niż ucząc się w konwencjonalny sposób.

Myślisz, jak poprawić swoje zdolności zapamiętywania

Kursy szybkiego czytania zwiększą możliwości Twojego mózgu, dzięki czemu będziesz w stanie zapamiętać więcej rzeczy i przyswoić więcej informacji szybko i łatwo. Potwierdzają to również naukowcy – przedstawiane przez nich wyniki badań wskazują, że im więcej czytasz, tym lepsza staje się Twoja pamięć.

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Kalifornijskim wykazały, że studenci, którzy uczestniczyli w specjalnym kursie szybkiego czytania, byli w stanie zwiększyć tempo czytania ze średnio 250 słów na minutę do 500 słów na minutę.

Ta prosta zmiana sprawiła, że uczniowie byli w stanie czytać około siedmiu razy więcej niż przed rozpoczęciem badania, co znacząco poprawiło ich zdolność zapamiętywania – w ten sposób zwiększyli swoje zdolności przyswajania informacji i byli w stanie poprawić swoje wyniki naukowe.