KURSY 1-DNIOWE z poszczególnych technik pamięciowych (3-godzinne)  

1. Zakładki osobiste

2. Zakładki obrazkowe

3. Mapy myśli

4. Pałac pamięci

5. Technika słów zastępczych

 

KURSY WEEKENDOWE (8-godzinne po cztery godziny w sobotę i w niedzielę)

1. Twarze i języki

Technika słów zastępczych + Technika zapamiętywania twarzy + Łańcuchowa  metoda zapamiętywania

 • zapamiętywanie trudnych słów (np. terminów naukowych, nazw leków, zagranicznych miejscowości)
 • zapamiętywanie słownictwa w dowolnym języku
 • zapamiętywanie twarzy i nazwisk nowopoznanych osób
 • zapamiętywanie imion i nazwisk
 • zapamiętywanie dowolnych ciągów informacji

2. Biznes i nauka

Mapy Myśli + Pokój rzymski + Łańcuchowa metoda zapamiętywania)

 • plany biznesowe
 • kreatywne i twórcze myślenie
 • planowanie prezentacji i przemówień
 • planowanie prac pisemnych (doktoraty, magisterki, opowiadania)
 • szybkie notowanie
 • zapamiętywanie dowolnych ciągów informacji

3. Zawsze pod ręką

Zakładki obrazkowe + Zakładki osobiste + Łańcuchowa metoda zapamiętywania

 • szybkie zapamiętywanie różnorodnych danych w określonej kolejności
 • zapamiętywanie list zakupów
 • ćwiczenie wyobraźni
 • gimnastyka pamięci
 • ćwiczenie koncentracji uwagi
 • zapamiętywanie dowolnych ciągów informacji

4. Mistrz pamięci

Główny System Pamięciowy 1-30 + Fonetyczny alfabet cyfrowy + Łańcuchowa metoda zapamiętywania

 • wprowadzenie do największej techniki pamięciowej
 • zapamiętywanie wszelkich danych liczbowych: dat, nr telefonów, nr kont, NIP-ów, PIN-ów, wymiarów sprzętów, ubrań itp.
 • zapamiętywanie dowolnych ciągów informacji

 

KURSY 32-godzinne (16 spotkań raz w tygodniu po 2 godz. ) 

Część 1 (32 godz,  16 spotkań raz w tygodniu po 2 godz.)

Podstawowe techniki pamięciowe (zakładki osobiste, zakładki obrazkowe, mapy myśli, pałac pamięci, technika słów zastępczych, łańcuchowa metoda zapamiętywania)

Trening szczególnie polecany: studentom i doktorantom, pracownikom naukowym oraz wszystkim osobom, które świadomie kształtują swój rozwój oraz osobom po 50 roku życia, wszystkim chcącym zwiększyć i przedłużyć sprawność swojego mózgu, nastawionym na rozwój i nowe, ciekawe doświadczenia.

Część 2 (32 godz,  16 spotkań raz w tygodniu po 2 godz.)

Doskonalący trening dla zaawansowanych (Główny System Pamięciowy)

Trening szczególnie polecany: studentom i doktorantom, pracownikom naukowym oraz wszystkim osobom, które świadomie kształtują swój rozwój oraz osobom po 50 roku życia, wszystkim chcącym zwiększyć i przedłużyć sprawność swojego mózgu, nastawionym na rozwój i nowe, ciekawe doświadczenia.

 

KURSY 8-MIESIĘCZNE (zajęcia raz w tygodniu po 2 godz. )

Część 1 + Część 2

 

Firmy, które dbają o rozwój osobisty swoich pracowników wygrywają podwójnie. Po pierwsze pracownicy, którzy dzięki pracodawcy korzystają z możliwości doskonalenia się są pracownikami zadowolonymi, a po drugie ich miękkie umiejętności rozwijane w trakcie tych kursów dają twarde przełożenie na kreatywność i wydajność w pracy. Prezentujemy zatem ciekawe kursy dla pracowników Państwa firm:

 1. Techniki pamięciowe ( kurs roczny obejmujący 30 spotkań, spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają 2 godziny zegarowe, grupy 6-10 osób)

Rozwój osobisty dorosłego człowieka to coraz częściej uświadamiana potrzeba ludzi ,dla których zarówno sfera zawodowa jak i ich życie prywatne  niosą nowe ciekawe wyzwania.  Lawinowo rosnąca ilość informacji, które współczesny człowiek musi zapamiętać skłania nas do poszukiwania sposobów w jaki moglibyśmy szybko i skutecznie uporać się z kolejnymi porcjami wiedzy. Opracowany przez nas program odkryje przed Tobą sposoby, dzięki którym fala informacji do zapamiętania nie będzie utrapieniem, ale ciekawym, stymulującym doświadczeniem. Techniki pamięciowe które stosujemy w naszym kursie dadzą Ci wszechstronne przygotowanie do zapamiętywania różnorodnych informacji. Pokażemy jak wiele zastosowań mają one zarówno w Twojej pracy jak i życiu osobistym.

 

 1. Szybkie czytanie (kurs roczny obejmujący 30 spotkań, spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają 2 godziny zegarowe, grupy 6-10 osób)

Ilość tekstu który z różnych względów trzeba przeczytać stale rośnie. Dodatkowo część z nas ma poczucie pewnej straty wynikające z zaległości czytelniczych, a tyle nowych, ciekawych tytułów pojawia się na półkach księgarń.  Warto przyspieszyć tempo czytania, by sprostać stale rosnącym wymaganiom  i efektywnie wykorzystać czas. Tempo czytania, to nie jedyne zagadnienie nad którym pracujemy. Nie mniej ważne jest zrozumienie czytanego tekstu oraz szybkie wyszukiwanie informacji. To niezbędne kompetencje współczesnego człowieka, więc warto je rozwijać.

Szkoła stawia przed młodzieżą wyzwania zapamiętywania wielu różnorodnych informacji. Niestety rzadko kiedy podpowiada jak się zabrać do tak wielkiego wyzwania pozostawiając samym uczniom metodę jak sobie poradzić z tyloma ważnymi informacjami

 1. Techniki pamięciowe (młodzież w wieku 13-18 lat, kurs roczny obejmujący 30 spotkań, spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają 2 godziny zegarowe, grupy 6-10 osób)

Lawinowo rosnąca ilość informacji, które współczesny człowiek musi zapamiętać budzi poczucie zagubienia. Odkryjemy przed Tobą sposoby, dzięki którym będziesz czuć się pewnie w sytuacjach zalewającej Cię fali informacji do zapamiętania. Techniki pamięciowe które stosujemy w naszym kursie dadzą Ci wszechstronne przygotowanie do zapamiętywania różnorodnych informacji.

 1. Szybkie czytanie (młodzież w wieku 13-18 lat, kurs roczny obejmujący 30 spotkań, spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają 2 godziny zegarowe, grupy 6-10 osób)

Ilość tekstu który z różnych względów trzeba przeczytać stale rośnie. Warto przyspieszyć tempo czytania, by sprostać stale rosnącym wymaganiom  i efektywnie wykorzystać czas. Tempo czytania, to nie jedyne zagadnienie nad którym pracujemy. Nie mniej ważne jest zrozumienie czytanego tekstu oraz szybkie wyszukiwanie informacji. To niezbędne kompetencje współczesnego człowieka, więc warto je rozwijać.

 1. Humanista (kurs na poziomie gimnazjalnym, kurs dwuletni obejmujący 64 spotkania, spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają 2 godziny zegarowe, grupy 6-10 osób)

Ten kurs to unikatowy program przeznaczony dla każdego, kto chciałby poznać zależności pomiędzy historią, językiem polskim, filozofią, architekturą i historią sztuki. Tylko kompleksowe poznanie danego okresu z przeszłości da Ci prawdziwy obraz epoki i pozwoli zrozumieć procesy w niej zachodzące. Ten kurs obejmuje również treningi szybkiego czytania oraz technik pamięciowych, więc stanowi kompleksowe podejście dzięki któremu nauka przedmiotów humanistycznych będzie łatwiejsza i bardziej efektywna oraz da solidne podstawy do dalszej nauki.

Od 2009 r. Akademia Pamięci (wcześniej „Nasze Skarby”) prowadzi kursy dla dzieci w wieku 8-13 lat.

LEO MANIAK

Dzieci w wieku 8-13 lat, 2 grupy wiekowe: 8-10 i 11-13 lat, spotkania 1 raz w tygodniu po 120 minut, 30 spotkań (60 godzin zajęć) w roku – grupy od 5 do  max. 10 osób.

Zajęcia prowadzimy w Warszawie (Ursus, Włochy, Wola, Ochota, Ursynów, Żoliborz) oraz w miejscowościach: Grodzisk Mazowiecki, Książenice, Podkowa Leśna. Możliwe jest stworzenie grup w innych lokalizacjach. Prosimy o zgłoszenia.

W oparciu o program szkoły podstawowej pokazujemy konkretne metody skutecznego przyswajania wiedzy. Wszechstronny rozwój kompetencji dziecka owocuje większą pewnością siebie, nastawieniem na poszukiwanie rozwiązań i zaangażowaniem.
Dbamy, by pod okiem najlepszych trenerów dziecko z łatwością opanowało ortografię, strategię mistrzowskiego czytania oraz wytrenowało pamięć i koncentrację. Wykształcamy nawyk skutecznego notowania, sprawnego kojarzenia faktów i rozwiązywania skomplikowanych zadań. Ciekawe materiały czynią naukę jeszcze bardziej atrakcyjną.
Licencjonowany program Leo Maniak składa się z 4 części:

Pierwszy rok programu (30 spotkań)
1. ORTOGRAFIA (11 spotkań)
W ramach zajęć programu Leo Maniak dzieci w atrakcyjny i wesoły sposób poznają ortografię języka polskiego. Poprzez barwne i zabawne obrazy zapamiętują pisownię konkretnych słów. Uczą się ortografii wszystkimi zmysłami, poprzez wzrok, słuch oraz ruch. Wprowadzane są w świat zasad ortografii, korzystając z zabaw, zagadek i rebusów.  W tej części programu wprowadzamy pierwsze techniki ułatwiające koncentrację i ćwiczymy pamięć. Uczymy dzieci również żonglowania, co poza ciekawą formą ruchu jest dobrym ćwiczeniem na  koncentrację, wpływa na lepszą koordynację ruchową oraz usprawnia współpracę dwóch półkul mózgowych.
2. SPRAWNE CZYTANIE I SKUTECZNE NOTOWANIE (19 spotkań)
Zajęcia mają charakter treningu. Dzieci poznają zestaw ćwiczeń, dzięki którym poprawiają tempo czytania, koncentrację oraz rozumienie tekstu i zapamiętywanie przeczytanych informacji. Poprzez systematyczny trening uczą się efektywnej pracy z tekstem – wybierają najistotniejsze informacje i odpowiadają pełnym zdaniem na pytania. Zajęcia wzbogacone są twórczymi działaniami związanymi z treścią czytanych tekstów, m.in. efektownymi eksperymentami naukowymi. Przedstawiamy dzieciom i trenujemy z nimi notowanie na zasadzie „map myśli”. Pokazujemy, jak wykorzystać „mapy myśli” do przygotowania pracy domowej, napisania planu wypracowania, powtórzenia materiału do sprawdzianu, itp. Kontynuujemy trening żonglowania.

Drugi rok programu (30 spotkań)
3. PAMIĘĆ I KONCENTRACJA (15 spotkań)
Zajęcia mają charakter treningu zawierającego szereg ćwiczeń usprawniających pamięć i koncentrację. Dzieci poznają wiele technik pamięciowych i trenują je w oparciu o informacje zaczerpnięte z programu szkolnego. Zapamiętują wiele przydatnych w dalszym toku nauki danych w sposób nie tylko łatwy, ale przede wszystkim trwały (m.in. województwa, daty historyczne, wysokości gór, dopływy rzek). Doskonalą swoją zdolność koncentracji dzięki zabawom sprawnościowym, łamigłówkom i ćwiczeniom gimnastykującym umysł. Jest to również doskonały trening twórczego myślenia. Dzięki opanowanej w tym module metodzie zapamiętywania liczb, dzieci są w stanie efektywnie przyswoić informacje wymagające w tradycyjnym podejściu żmudnego pamięciowego uczenia.
4. KONCENTRACJA AUTOPREZENTACJA LOGICZNE MYŚLENIE (15 spotkań)
Poza treningiem technik pamięciowych poznanych w poprzednich modułach w tej części dzieci uczą się, jak skutecznie i efektownie zaprezentować swoją wiedzę. Uczymy również, jak pokonać strach przed wystąpieniami.

Osobom, które wolą pracę indywidualną, oferujemy kursy dedykowane. Można zamówić dowolny z oferowanych kursów dla dorosłych lub dla dzieci.

Przygotowujemy również do egzaminów gimnazjalnych i maturalnych (kurs dostosowany jest do potrzeb w ustalonym indywidualnie harmonogramie).

Zapisz się

Wyszkoliliśmy już blisko tysiąc osób.

Rozwijaj poczucie własnej wartości oparte na solidnych podstawach wiedzy i umiejętności.

Masz pytania?

Napisz do nas!

Zaloguj się do systemu LangLion